Dış mekân kilitlerinin donması nasıl önlenir? Donmuş bir dış mekân kilidi nasıl açılır?

Kışın görsel güzelliği her ne kadar göz kamaştırıcı olsa da beraberinde getirdiği birçok sorun bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de dış mekân kilitlerinin donmasıdır. Dış mekân kilitlerinin donmasını önlemek, kış aylarında en çok aratılan problemlerden bir tanesidir.

Bazen evinizin ön kapısı bazen arabanız bazen de ardiyenizin kapısı olsun, dış mekânlarda yer alan bütün kilitler kış aylarında nemin ve soğuk havanın etkisiyle donmaya oldukça müsaittir. Dış mekân kilitlerinin donmasını önlemek için önlem almazsanız, onları kullanmak zorunda olduğunuzda soğuk havada büyük uğraş sarf edebilirsiniz.

Kış aylarının en can sıkıcı sebeplerinden biri olan dış mekân kilitlerinin donmasını önlemek için bilmeniz gerekenleri derledik. İster kapı, ister araba, ister asma kilit olsun bu yöntemler ile dış mekân kilitlerinin donmasını önleyecek ve donmuş dış mekân kilidini nasıl açacağınız konusunda bilgi sahibi olacaksınız.

DIŞ MEKÂN KİLİTLERİNİN DONMASINI ÖNLEMEK İÇİN

  • Kilide Pas Sökücü Sıkın

Dış mekân kilitlerinin donmasını önlemek için onun üzerine pas sökücü sıkın. Pas sökücü kilidi yağlayacağı için suyu kilitten uzak tutarak donmasını engelleyecektir. Soğuk kış aylarında, dış mekân kilitlerinin donmasını önlemek istiyorsanız haftada iki kere düzenli şekilde onların üzerine pas sökücü sıkabilirsiniz.

Dış mekân kilitlerinin donmasını önlemek için kilidin anahtar kısmına yaklaşın ve tam içerisine pas sökücüyü püskürtün.

  • Grafiti Sprey Boya Sıkın

Dış mekân kilitlerinin donmasını önlemek için grafiti sprey boyası da kullanabilirsiniz. Grafiti sprey boyası, pas sökücü ile aynı çalışır. Aralarında en büyük fark pas sökücü kadar keskin bir kokuya sahip olmamasıdır. Araba ya da ev gibi pas sökücünün kokusunun rahatsız edeceği ortamlarda, dış mekân kilitlerinin donmasını önlemek için grafiti sprey boya kullanabilirsiniz.

Grafiti sprey boyayı da aynı pas sökücü gibi haftada iki kez düzenli aralıklarla kilidin ana merkezine doğru püskürtün.

  • Kilit Açıklığını Mıknatıs İle Kapatın

Dış mekân kilitlerinin donmasını önlemek için uygulayabileceğiniz bir yöntemde onu mıknatısla kapatmaktır. Bu basit numara sayesinde soğuk havalarda kilidin içerisine nemin sızıp donmasını engelleyebilirsiniz. Bunun için güçlü bir mıknatıs satın alın. Mıknatısın kilit açıklığını tamamen kapadığına emin olun ve yapıştırın.

Mıknatıs nemin kilidin içerisine girmesini engelleyeceği için donmasını önleyecektir. Bu yöntemi araba kilitleri içinde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

DONMUŞ BİR DIŞ MEKÂN KİLİDİ NASIL AÇILIR?

Dış mekân kilitlerinin donmasını önlemek için birkaç basit hile öğrendiniz. Peki, donmuş bir dış mekân kilidi nasıl açılır, öğrenmek ister misiniz?

Donmuş bir dış mekân kilidini açmak için pek çok şansınız bulunmaz. Donmuş kilitleri çözmek için üretilen bazı buz çözücü spreyler bulunur ancak bunlar pahalı hem de rahatlıkla erişilebilir bir çözüm değildir.

Donmuş bir dış mekân kilidini açmak için uygulayabileceğiniz en basit yöntem el dezenfektanı kullanmaktır. Anahtarın üzerine bir miktar el dezenfektanı dökün ve anahtarı yuvasına yerleştirin. Birkaç kez ileri geri sallayın ve anahtarı çevirmeyi deneyin.

El dezenfektanının içinde yer alan alkol, buzu eritecek ve kilidi serbest bırakacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x