Merkez Bankası Başkanının Yüksek Kiralar Sitemi Asgari Ücretle Çalışan Vatandaşın Sabrını Sınadı!

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan’a konuştu. Yüksek kiralardan dert yanan Erkan cebine göre bir ev bulamadığı için annesinin yanına yerleştiğini açıkladı. Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın sözleri uzun zamandır geçim sorunu yaşayanların tepkisini çekti.

Günden güne yaşanan fiyat artışları özellikle büyükşehirlerde yaşayan vatandaşları kelimenin tam anlamıyla yıldırmış durumda.

Büyükşehirde yaşamını sürdürenlerin cebini en çok yakan konulardan biri de hiç şüphesiz hızla artan ev kiraları.

Asgari ücretle yaşamını sürdürmeye çalışan o kadar çok insan var ki… Vatandaşlar, neredeyse maaşının tamamı kadar kira fiyatlarıyla karşı karşıya kalıyorlar. Her ne kadar bu konuda devlet tarafından önemlerin alındığı açıklansa da durumlarda pek de farklılık gözlemlenmiyor maalesef.

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan da tam bu konu üzerine Hürriyet yazarlarından Ahmet Hakan’a açıklamalarda bulundu, daha doğrusu dert yandı.

Erkan’ın “İstanbul, Manhattan’dan pahalı olur mu? Biz İstanbul’da ev bulamadık. Müthiş pahalı. Annemlere yerleştik, onların yanında kalıyoruz.” açıklamaları ise geçim sıkıntısıyla mücadele edenlerin canını sıktı.

Sosyal medyada tepkiler büyürken “porsiyonlarını küçült” yorumları havada uçuştu.

Sizin konu hakkındaki düşünceleriniz nedir? Hadi yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x