Yalnızca dikkatli ve odaklanmış olan kişiler zürafa resimleri arasındaki üç farkı bulabilir

Zürafa resimleri arasındaki 3 farkı bulmanız için hazırlanan bu test bir optik illüzyon testidir. Optik illüzyon testleri, kafa karıştırıcı yanılsamalar sayesinde beynimiz ile gördüklerimizi algılamamız arasındaki bağlantıdan faydalanır.

Optik illüzyon testleri bir eğlenceden daha fazlasıdır. Algılarımızın doğruluğunu test ederler. Bazen gözlerimiz bir resmin içerisinde bulunan hatayı görmezden gelebilir ve resmi hatasız şekilde gördüğümüzü düşündürebilir. Bazen de gerçek olmayan yanılsamalar üreterek beynimizi aldatabilir.

Zürafa resimleri arasındaki 3 farkı bulmanız için hazırlanan bu optik illüzyon testi ile bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz?

ZÜRAFA RESİMLERİ ARASINDAKİ 3 FARKI 10 SANİYE İÇERİSİNDE BUL



Yukarıdaki minik bir yavru zürafaya ait illüstrasyon görselleri görüyorsunuz. Bu iki görsel ilk bakışta neredeyse birbirinin aynısı. Ancak bu iki resim arasında, görme keskinliğinizi ve ayrıntılara olan dikkatinizi ölçmek için bazı farklılıklar yapılmış.

Zürafa resimleri arasındaki 3 farkı 10 saniye içerisinde bularak oldukça dikkatli ve odaklanmış bir zihne sahip olduğunuzu kanıtlayın. Mücadeleyi kabul edin ve süreyi başlatın!

Zürafa resimleri arasındaki 3 farkı bulmak için desenlere, renk tonlarına ve şekil farklılıklarını göz ardı etmeyin. İki resim arasındaki farkları bulmanız için tasarlanan görsellerde genelde farklılıklardan bazıları bu detaylarda gizlenir.

SÜRE BİTMEDEN FARKLARI BULABİLDİNİZ Mİ?



İki resim arasındaki bazı ögeler çok ince detaylardan oluşuyor olabilir. Bunun için dikkatli inceleme yapan bir göz her zaman en iyi performansı gösterir. Görselin büyük ölçüde dikkat istemesi sizi biraz zorlayabilir.

Eğer bir ipucuna ihtiyacınız varsa öncelikle zürafanın üzerinde bir tarama yapın ve ardından gözlerinizi arka plana çevirin. Ancak sürenin hızlıca aktığını sakın unutmayın.

Birazdan zürafa resimleri arasındaki 3 farkın belirtildiği çözüm görselini sizlerle paylaşacağız. Bulduğunuz sonuçları karşılaştırmaya ya da bulamadıklarınızın yerlerini tespit etmeye hazır mısınız?

İPUÇLARINI TAKİP EDEREK ÇÖZÜME ULAŞTINIZ MI?

Zürafa resimleri arasındaki 3 farkı bulmanız için size tanınan sürenin sonuna geldik. Bu tarz optik illüzyon bulmacalarında en önemli araç gözlerinizdir. Sizi daha fazla yormadan çözüm görseline geçelim ve sonuçlarınızı karşılaştırarak başarı oranınızı ölçelim!



Evet, zürafa resimleri arasındaki 3 fark bu şekildeydi. Bulduğunuz sonuçları karşılaştırarak kaç doğru yaptığınızı ve verilen sürenin ne kadarını kullandığınızı yorumlarda bizimle paylaşın.

İlginizi çekebilir;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x